Sárkányok Veszprémben – fenn és lenn VBRKK-MINI-2/VP-2023/2 pályázat szakmai beszámolója
Pályázatunk - terveinknek megfelelően - 2023. június 2-án zajlott.
A kavicsfogú álteknőst népszerűsítő sétán az ösküi Tasner Antal Általános Iskola első osztályos csoportja ismerkedett meg a bánya helyszínével, az álteknős maradványainak megtalálásáról szóló történettel. Az előadást Bontó László tartotta a kicsiknek.
A „Halagút”-ban a DEMO Egyesület tagjai segítségével megépültek a Tethys – tenger üledékeiben megtalált élőlények mintájára a sárkányok. Kiegyensúlyozásukat, röpképességüket Berta Barna és fiatal munkatársai segítségével végezte el a veszprémi iskolákból érkező négy csapat.
„Veszprém a Geopolis” címmel dr. Futó János mutatta be az érdeklődőknek a környék geológiai érdekességeit. A terep ritka nézőpontjából láthattuk a földtörténeti közép időben lerakódott üledékrétegeket, melyek később töredeztek és emelkedtek a jelenlegi magasságukba. Ritka szép látványt nyújtó panorámában a Séd patak és a további külső erők (főleg a szél) által alakított felszínformák egyedi élményt adtak.
Az eseményt a Sintér-dombon kipróbált sárkányeregetés zárta. A sárkányok – méretük miatt – nem egyformán tudták kihasználni a kedvező ÉNY-i szelet. A gyermekek lelkesedése reméljük, őszig kitart.
A programot a sárkányépítő csapatok díjazásával zártuk: az oklevél mellé valamennyien egy-egy „Én is veszprémi vagyok, kavicsfogú álteknős, a kihalt ős.” feliratú pólót kaptak egyesületünk elnökétől: Márkusné Vörös Hajnalkától.
A projekten résztvevők száma: 50 fő.
A rendezvény honlapja: https://vmhe.hu/sarkanyok-veszpremben-papirsarkanykeszito-workshop/
Tamogatoi_Okirat_VBRKK-MINI-2_VP-2023_02